США та союзники хочуть обмежити максимальну ціну на російську нафту на рівні $40-60 за барель — Bloomberg
США та союзники обговорюють можливість обмеження ціни російської нафти на рівні 40—60 доларів за барель, щоб скоротити фінансування російської військової машини.
Про це пише Bloomberg із посиланням на свої джерела, які знайомі з цим питанням.
Зазначається, що союзники вивчають кілька способів обмежити доходи росії від продажу нафти, при цьому звівши до мінімуму вплив на власну економіку. Дискусії почалися напередодні саміту «Великої сімки», який відбувся наприкінці червня.
Там лідери домовилися вивчити варіанти обмеження цін через заборону надавати послуги зі страхування і транспортування під час перевезення російської нафти й нафтопродуктів, якщо вони є дорожчими за узгоджену ціну.
Зазначається, що більш конкретний поріг залежатиме від ринкових умов. Bloomberg пише, що станом на 4 липня російською нафтою торгували приблизно по 80 доларів за барель.
За словами двох джерел видання, адміністрація Байдена вважає обмеження у 40 доларів занизьким. Ціль полягає в тому, щоб скоротити доходи Москви, але існує ризик того, що погано реалізовані заходи призведуть до стрибка цін на нафту.
Нафтове ембарго
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти рф, який передбачає скорочення імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт і перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує у росії від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить приблизно 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: