США ветували резолюцію ООН, яка вимагає негайного припинення вогню в Секторі Гази

Наслідки бомбардувань Сектору Гази
Наслідки бомбардувань Сектору ГазиX / UNRWA

Сполучені Штати наклали вето на резолюцію Організації Об'єднаних Націй, що вимагає негайного гуманітарного припинення вогню в Секторі Гази. Її підтримали майже всі інші члени Ради Безпеки та десятки інших країн.

Про це повідомляє Associated Press.

З-поміж 15 членів Радбезу за резолюцію проголосували 13, Велика Британія утрималася. На думку AP, ізольована позиція США відображає розкол між Вашингтоном та його найближчими союзниками через бомбардування Ізраїлем Сектору Гази.

Представник США Роберт Вуд назвав резолюцію «незбалансованою» та розкритикував Раду Безпеки ООН після голосування за те, що вона не засудила напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. Він заявив, що припинення воєнних дій дозволить ХАМАСу продовжувати правити Сектором Гази та «лише посіє насіння для наступної війни».

«ХАМАС не бажає бачити міцний мир, бачити рішення про дві держави. З цієї причини, хоча США рішуче підтримують міцний мир, в якому як ізраїльтяни, так і палестинці можуть жити в мирі та безпеці, ми не підтримуємо заклики до негайного припинення вогню», — сказав Вуд перед голосуванням.

Представник Об’єднаних Арабських Еміратів Мохамед Абушаха сказав перед голосуванням, що резолюція зібрала майже 100 співавторів менш ніж за 24 години. Після голосування він висловив глибоке розчарування щодо вето США та попередив, що Рада Безпеки ООН стає ізольованою.

Радбез скликав екстрене засідання, щоб заслухати генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша, який вперше застосував статтю 99 Статуту ООН, що дозволяє голові організації підіймати загрози, які він бачить для міжнародного миру та безпеки. Він попередив про гуманітарну катастрофу в Сектора Гази та закликав Радбез вимагати припинення вогню.

За його словами, палестинський анклав перебуває на «точці зламу», і зневірені люди під серйозною загрозою голодної смерті. Гутерреш додав, що жорстокість ХАМАС проти ізраїльтян 7 жовтня «ніколи не може виправдати колективне покарання палестинського народу».

Гуманітарна ситуація в Секторі Гази

За даними влади частково визнаної Палестини, унаслідок військової кампанії Ізраїлю в Секторі Гази загинуло понад 17,4 тисячі людей, 70% з них — жінки та діти. Ще понад 46 тисяч людей зазнали поранень і багато інших перебувають під завалами.

Понад 60% житла в палестинському анклаві було зруйновано або пошкоджено, близько 85% населення були змушені залишити свої будинки, система охорони здоров’я руйнується, і «ніде в Секторі Гази не є безпечно», відзначив Гутерреш.