Державний департамент Сполучених Штатів відкликав послів з Панами, Сальвадора та Домініканської республіки для консультацій через припинення визнання країнами Тайваню.

Державний департамент Сполучених Штатів відкликав послів з Панами, Сальвадора та Домініканської Республіки для консультацій через припинення визнання країнами Тайваню.

Про це повідомили на сайті Держдепу.

«Державний департамент США відкликав американських послів у Домініканській Республіці, Сальвадорі та тимчасово повіреного у справах Панами для консультацій у зв'язку з нещодавніми рішеннями щодо невизнання Тайваню», — йдеться у заяві.

Зазначають, що дипломати зустрінуться з лідерами уряду для пошуку шляхів підтримки сильних, незалежних та демократичних інститутів у Центральній Америці та на Карибських островах.

Сальвадор розірвав дипломатичні відносини з Тайванем у серпні 2018, Домініканська Республіка — у травні 2018, Панама — у червні 2017.

Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини із 17 країнами.

Як зазначає Deutsche Welle, розірвання дипломатичних відносин із Тайванем є наслідком політики міжнародної ізоляції острову, яку проводить Китай.

Китай наполягає на своєму суверенітеті над Тайванем та вимагає від інших країн уникати формального дипломатичного визнання Тайваню.

Тайвань — це острівна країна, яка має окремий уряд з 1949 року.

У березні 2018 президент США Дональд Трамп підписав закон, що дозволяє взаємні візити офіційних делегацій з Тайванем.

Поділитись: