США відправили штурмовики на збудовану СРСР авіабазу в Естонії

default/США відправили штурмовики на збудовану СРСР авіабазу в Естонії
Зберегти
Вигляд

США вирішило розмістити свої штурмовики А-10, які обіцяли перекинути в Європу, в Естонії на авіабазі Емар.

Про відповідну заяву Європейського командування збройних сил США пише естонське видання Postimees.

За даними видання, на базі Емарі, збудованій ще радянською армією як Сууркюль, розміститься 12 штурмовиків А-10.

Цим кроком Вашингтон продовжує свою політику щодо посилення військової присутності в Європі через російську агресію в Україні. Передислокування авіазагону підтвердив голова ВПС Естонії Яак Тарієн у фейсбуці.

«Місце призначення є, завтра (21 вересня - ред.) приземляться. Цього разу журналісти не прикрасили розвідувальну аналітику. Що ще могли робити ці великі транспортні літаки, що цілий тиждень прилітали в Емарі, як не доставляли устаткування для цілої ескадрильї», - пояснив він.

Наразі НАТО посилює свою військову присутність біля європейських кордонів України та Росії. Зокрема 31 серпня розпочалися військові навчання Альянсу в Чехії, які триватимуть до 23 серпня. До 12 вересня триватимуть також спільні навчання військових США та Естонії. 21-25 вересня на Яворівському полігоні відбуватимуться міжнародні навчання НАТО з реагування на кризові ситуації цивільного характеру «Україна-2015» Одночасно керівництво НАТО наголошує на необхідності вирішити конфлікт політичним шляхом.

20 вересня винищувачі німецьких повітряних сил Eurofighter із повним боєкомплектом на борту вперше з початку кризи на Донбасі вийшли в небо над Балтією на бойове чергування.

hromadske.tv

/Фото: Michigan Air National Guard lands in Estonia via Flickr