У 2017 році спецслужби США таємно вивезли з Росії інформатора найвищого рівня у місцевій владі, бо побоювалися, що президент Дональд Трамп міг видати росіянам секретну інформацію, яка викриє шпигуна.

Про це повідомляє CNN з посиланням на власні джерела в адміністрації Трампа.

Занепокоєння американських спецслужб викликав той факт, що Трамп і низка його підлеглих неодноразово «неправильно розпоряджалися» секретними даними.

Остаточне рішення вивезти шпигуна з РФ ухвалили після зустрічі Трампа в Білому домі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, під час якої президент США надав секретну інформацію щодо Сирії, здобуту Ізраїлем.

Ці дані не стосувалася інформатора США в Росії, але переконали спецслужби, що такі дії Трампа і його адміністрації потенційно небезпечні й можуть призвести до викриття шпигуна.

Як зазначає видання, таке виведення інформатора називається «ексфільтрацією», її застосовують тільки у надзвичайних випадках, коли розвідка вважає, що шпигун або якісь дані перебувають у небезпеці.

Також журналісти проаналізували публічну інформацію за вказаний період, аби знайти особу, яка підпадає під опис такого шпигуна, але нічого не виявили.

Офіційно у Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ) заявили, що ця інформація є хибною. Так само відреагували на запит і в Білому домі.

«Репортажі CNN не тільки хибні, а й можуть становити загрозу для життя», — сказала прес-секретарка адміністрації президента Стефані Грішам.

Нагадаємо, в червні в Ірані стратили засудженого за шпигунство на користь США.

Поділитись: