Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп розпорядився, щоб Пентагон вивів із Німеччини 9500 військових — це майже третина від загального американського контингенту в 34,5 тисячі. Польща вже висловила сподівання, що частину з цих військ передислокують до неї.

Про рішення Трампа повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на американських високопосадовців із Білого дому й Пентагону. Водночас інше джерело уточнило в коментарі CNN, що 9500 — це попереднє число, і точна кількість американських військових, які покинуть Німеччину, ще невідома.

Американські військові в Німеччині слугували частиною сил стримування Радянського Союзу в роки «холодної війни», а наразі виконують цю ж роль щодо Росії. WSJ уточнює, що наразі їх там налічується 34,5 тисячі, водночас теоретично чисельність контингенту можуть збільшити до 52 тисяч у разі необхідності.

І хоча офіційно виведення військових США з Німеччини ще не підтвердили, інформацію вже прокоментували в Польщі. Прем’єр країни Матеуш Моравецький в інтерв’ю приватній радіостанції RMF24 висловив сподівання, що частина американських військ може бути передислокована до Польщі.

«Глибоко сподіваюсь, що як наслідок багатьох перемовин, які відбулися (між Польщею і США — ред.) … частина військ, які Сполучені Штати будуть виводити з Німеччини, таки передислокується до Польщі. Наразі рішення має ухвалити американська сторона», — сказав Моравецький.

Нагадаємо, що раніше Польща підписала із американською оборонною компанією Lockhead Martin контракт на 4,6 мільярда доларів щодо придбання 32 американських винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35.

Поділитись: