США вперше розсекретили цілі ядерних ударів по СРСР

default/США вперше розсекретили цілі ядерних ударів по СРСР
Зберегти
Вигляд

Національне управління архівів та документації США (SAC) вперше опублікувало список цілей атомних бомбардувань по позиціях СРСР у разі початку збройного протистояння під час Холодної війни. Також оприлюднені цілі ядерних ракет у Східній Європі та Китаю.

Список цілей склали командири стратегічної авіації США в 1956 році. Військові планували частину операцій в 1959 році.

Серед них 179 цілей у Москві, 145 - в Ленінграді (нині Санкт-Петербург) і 91 - у Східному Берліні. Багато локацій були виробничими об'єктами і урядовими будівлями. Також повідомляється про плани знищити зброю та військові запаси.

При цьому у документі не уточнюється, про які саме об'єкти йдеться. За даними Національного управління США, ці відомості залишаються засекреченими.

Цілі в списку мають кодові номери, які відповідають конкретним місцям.

За словами представника Ради по захисту природних ресурсів, в 1956 році ядерний арсенал США в десять разів перевищував радянський.

Холодна війна  — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США, країнами Західної Європи і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.

/ фото wnyc.org