ENRU

США ввели нові санкції проти Росії через кібератаки

У США оголосили про введення нових санкцій проти Росії у зв'язку з кібератаками, метою яких було вплинути на хід виборів американського президента шляхом злому політичних сайтів і облікових записів електронної пошти посадовців.

Відповідне рішення оприлюднив Департамент обробки даних США. 

На думку американських спецслужб, Росія намагалася впливати на хід кампанії не тільки заради перемоги Дональда Трампа, а й для «підриву довіри до системи виборів президента США».

Як зазначається, нові санкції проти Росії або ж її урядовців посилять економічний тиск, а також можуть ще більше погіршити напруженість у відносинах між Москвою і Вашингтоном.

«Ми повинні накласти санкції на Росію через ці кібератаки та послати чіткий сигнал до нової адміністрації, що у цього рішення є багато підтримки в Конгресі», — сказав сенатор Емі Клобучар.

Президент Обама назвав нові санкції необхідним і виправданим кроком у відповідь на спроби зашкодити інтересам США, на порушення встановлених міжнародних норм поведінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США закривають дві російських дипмісії в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на утиски з боку Росії американських дипломатів в Москві.

Раніше повідомлялося, що президент Сполучених Штатів Барак Обама заявив, що хакерські атаки в США припинилися після того, як він попросив президента Росії Владіміра Путіна зупинити їх.