США вирішили з'ясувати шляхи постачання джипів Toyota сирійським бойовикам

default/США вирішили з'ясувати шляхи постачання джипів Toyota сирійським бойовикам
Зберегти
Вигляд

Антитерористичний департамент мінфіну США має намір встановити, яким чином бойовикам «Ісламської держави» вдалося отримати велику кількість позашляховиків Toyota.

Як повідомляє ABC News, відомство направило офіційний запит японському виробнику автомобілів.

У автоконцерні заявили, що не мають інформації, яким чином ІД одержує автомобілі. При цьому в компанії підтримали рішення провести відповідне розслідування.

«Ми поінформували мінфін США про всі наявні ланцюжки поставок автомобілів Toyota у країни Близького Сходу», - повідомив директор з комунікацій концерну Ед Льюїс (Ed Lewis).

За його словами, Toyota «дотримується жорсткої політики, яка забороняє продаж транспортних засобів покупцям, які можуть потенційно використовувати або модифікувати їх для військової та терористичної діяльності».

При цьому Льюїс підкреслив, що компанія не може контролювати автомобілі, вкрадені або перепродані посередниками. У концерні також додали, що продаж машин у Сирії припинили у 2012 році.

Після цього відбулося різке збільшення продажів Toyota Hilux і Land Cruiser в Іраку: з 6 тисяч машин в 2011 році до 18 тисяч в 2013 році. У 2014 році продажі в Іраку впали до 13 тисяч Toyota Hilux і Land Cruiser.

Представник Toyota розповів також ABC, що керівники компанії зустрічалися з представниками Мінфіну США і обговорювали ці питання. При цьому вони відмовилися розкрити зміст переговорів.

Зазначається, крім позашляховиків Toyota ісламісти користуються також автомобілями Mitsubishi, Hyundai і Isuzu.

hromadske.tv