США запровадили нові санкції проти Ірану

default/США запровадили нові санкції проти Ірану
Зберегти
Вигляд

Міністерство фінансів США наклало санкції на 11 компаній і приватних осіб, які пов’язані з програмою випробування балістичних ракет Ірану.

Про це повідомила прес-служба Мінфіну США.

Відповідні санкції передбачають заборону на будь-які фінансові операції з цими особами і компаніями. Також будуть заморожені їхня власність і активи в США та в американських банках.

«Програма Ірану з випробування балістичних ракет становить значну загрозу для регіональної та глобальної безпеки, тому Іран продовжить зазнавати міжнародних санкцій», — заявив представник Мінфіну Адам Шубін (Adam Jacob Szubin).

До списку потрапили не лише іранські підприємства. Зокрема, санкції наклали на громадянина Китаю, а також на одну китайську компанію і два підприємства з ОАЕ.

Повідомлення щодо введення санкцій надійшло на наступний день після того, як США і ЄС зняли з Ірану частину міжнародних санкцій, які були введені у 2005 році. Це сталося після оприлюднення доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), в якій говориться, що Іран виконав усі умови угоди, яка передбачає заморожування його ядерної програми.

Одночасно з цим Іран відпустив кількох громадян США, яких утримували в країні за різними звинуваченнями.

/фото gettyimages