Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини позов проти Росії за порушення нею трьох статей Конвенції Ради Європи про права людини. Про це повідомили на брифінгу в міністерстві юстиції та безпеки Нідерландів у вівторок, 14 липня.

Про це посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов розповів у коментарі «Укрінформу».

За його словами, в позові йдеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: другої (про те, що право кожного на життя охороняється законом), третьої (про заборону нелюдського поводження й тортур) і тринадцятої (про право на належний захист своїх прав).

«Нідерланди посилаються на статтю 13 Конвенції у зв'язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов’язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах», — пояснив Ченцов.

Він також додав, що на брифінгу уточнили можливість приєднання інших країн (зокрема, і України) як третіх сторін до позову проти Росії. За словами представників Об’єднаної слідчої групи, які розслідують збиття рейсу MH17, країни зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ.

10 липня уряд Нідерландів повідомив, що подає проти Росії позов до Європейського суду з прав людини через її причетність до збиття літака MH17 у липні 2014 року на Донбасі.

  • Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
  • Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.
  • Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.
  • 9 березня 2020 року в Нідерландах розпочалися судові слухання у справі збиття рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. Підсудними у справі є троє росіян та один українець, яких Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію.
Поділитись: