Держава підготує та виставить на приватизацію перші спиртові заводи Укрспирту до 15 травня, а вже з 1 липня приватні компанії зможуть отримати ліцензію на виготовлення спирту.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Там зазначають, що розробили план приватизації заводів Укрспирту, який затвердив профільний комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Загалом в Україні 41 завод державного підприємства Укрспирт. Також є заводи концерну Укрспирт. Перші 36 спиртових заводів ДП Укрспирт планують виставити на продаж до 15 травня. Ще 5 заводів — до 16 червня. Заводи державного концерну Укрспирт виставлять на продаж до 1 липня 2020 року.

Перед цим президент України Володимир Зеленський доручив почати приватизацію перших заводів Укрспирту до початку квітня 2020 року.

11 грудня 2019 року Зеленський підписав закон, який дозволить виробництво спирту приватними компаніями в Україні. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 3 грудня.

Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Водночас уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. В уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Поділитись: