Рідного брата Кім Чен Ина вже кілька раз намагалися вбити, остання спроба була у 2011 році.

В аеропорту столиці Куала-Лумпура вбили старшого брата диктатора Північної Кореї Кім Чен Ина.

За даними малайзійської поліції, невідома жінка підійшла до Кім Чон Нама в зоні вильоту і накинула йому на голову хустку з невідомою рідиною.

Йому відразу спробували надати допомогу в аеропорту, після чого відправили до лікарні.

Дорогою брат диктатора КНДР помер у кареті «швидкої».

Рідного брата Кім Чен Ина вже кілька раз намагалися вбити, в останнє — у 2010 році, але тоді від замаху відмовились під тиском офіційного Пекіну, де мешкав Кім Чон Нам.

Громадське розповідає про старшого брата диктатора.

Позашлюбний син

Кім Чон Нам — позашлюбний син другого диктатора КНДР Кім Чен Іра та його коханки, актриси Со Хе Рим.

Народився у травні 1971 року, батько Кім Чен Іра — Кім Ір Сен, засуджував стосунки свого сина та актриси, тому, фактично, Кім Чон Нама виховували в таємниці.

Його мати через кілька років після народження дитини захворіла через постійний тиск з боку правителя КНДР та неможливість узаконити шлюб з Кім Чен Іром.

Сон Хе Рим

В результаті, Сон Хе Рим була відправлена на лікування до Москви. Померла там у 2002 році.

Кім Чен Ір тим часом зійшовся з танцівницею Ко Ен Хі, яка народила йому двох синів, молодшим з яких і є нинішній правитель Кореї, Вищий Керівник Генерал Кім Чен Ин.

Кім Чен Ір

Кім Нам не ходив до школи, навчався дома, потім його відправили до приватної школи у Женеві. В середині 90-х років він кілька разів бував у Японії.

У 1999 році став ймовірним претендентом на пост нового диктатора.

Кім Ір Сен та його родина

Наступник диктатора

Нама різко просунули по партійній лінії, він став відвідувати офіційні заходи разом із батьком Кім Чен Іром.

У 2001 році навіть прибув з візитом до Шанхаю. У КНДР Нам відповідав за розвиток IT сфери.

У тому ж році стався великий політичний скандал: Кім Чен Нам намагався потрапити до токійського парку розваг Діснейленд у Японії, використовуючи підроблений паспорт Домініканської республіки.

Підроблений паспорт

Але махінація провалилась: на кордоні його впізнали, протримали кілька днів в ізоляції, а потім депортували до Китаю.

Через це він потрапив в опалу до свого батька, який припинив всі політичні кроки щодо просунення Нама та заборонив йому брати участь у житті партійного істеблішменту країни.

Через це Нам залишився в Китаї, де розпочав в Макао свій бізнес.

Оксамитовий опозиціонер

Кім Чен Нам був «оксамитовим» опозиціонером. Після скандалу з Діснейлендом він не з’являвся у КНДР, охоче давав інтерв’ю китайським та японськім журналістам.

Кім Чен Ір та Чім Чен Ин

У 2004 році він переписувався з японським журналістом Йодзі Гомі, який після цього випустив книгу про Нама та Північну Корею.

Через це його брат Кім Чен Ин почав планувати вбивство.

Зокрема, йому не подобались висловлювання Нама про те, що «недопустима передача влади вже в третьому поколінні».

Кім Чен Ин назвав це «зайвими балачками».

За даними видання Chosun Ilbo, вбити Нама планували у 2010 році, але спецслужби Шанхаю дізнались про плани та вдались до тиску на керівництво КНДР.

Після цього Кім Чен Ин на рік відмовився від свого задуму.

В тому ж році, на з’їзді Трудової партії Кореї, Кім Чен Ин став офіційним наступником Кім Чен Іра.

Ще одна спроба вбити Кім Чен Нама була здійснена у 2011 році: на нього та його охоронців напали невідомі та обстріляли з пістолетів, але тоді ніхто не постраждав.

Молодший Кім — жорстокий Кім

Незважаючи на те, що Кім Чен Нам був старшим сином і він мав би зайняти диктаторський «трон», партія обрала наймолодшого Кім Чен Ина, якому було тільки 28 років.

Йому також було призначено двох регентів: рідну тітку — молодшу і улюблену сестру «сонця нації», яка лікувалася у французькій клініці від алкоголізму, Кім Ген Хі та її чоловіка — випускника МДУ Чан Сон Тхека.

Його, незважаючи на опалу на початку 2000-х, також напередодні з'їзду обрали заступником Кім Чен Іра в Державному комітеті оборони. Таким чином, він, по суті, став другою людиною в державі.

Чан Сон Тхек

У 2013 році відбулося засідання спеціального військового трибуналу, який звинуватив Чан Сон Тхека в спробі державного перевороту і засудив його до смертної кари, в той же день вирок був приведений у виконання.

Повідомлялося, що Чан Сон Тхек був розстріляний з великокаліберних зенітних кулеметів.

У кінці січня 2014 року поширилася інформація, що вся сім'я Чан Сон Тхека, включаючи малолітніх онуків, також була страчена в грудні 2013 року в Пхеньяні.

Критика режиму

Тітка Кім Чен Ина, Ко Йон Сук, яка втекла до США 20 років тому, розповіла в інтерв’ю Washington Post, що сам Ин з дитинства знав, що рано чи пізно прийде на місце батька.

Коли йому виповнилося всього вісім років, на його честь влаштували церемонію за участю високопоставлених військових.

Кім Чен Ин на засіданні Трудової партії

Хлопчику тоді подарували генеральську форму із зірками, а справжні генерали кланялися йому, висловлюючи свою повагу.

«З огляду на те, як з ним поводилися, неможливо було, щоб він виріс нормальною людиною», — сказала Ко Ен Сук.

В одному з інтерв’ю, Кім Чен Нам заявив: «Лідерство мого брата не може бути тривалим».

У розмові з японським журналістом, Кім Чен Нам висловився і стосовно економіки країни: «Коли люди живуть в таких злиднях, всі ці розмови про «сильну і заможну державу» позбавлені сенсу».

«Немає жодної людини, яка б стала інвестувати у Північну Корею, де немає ані системи, ані законодавства, які б забезпечували безпеку інвестицій».

Тож, можливо, після страти своїх радників, Кім Чен Ин вирішив довести заплановане ще у 2009 році вбивство до кінця, хоча його старший брат неодноразово заявляв, що не претендує на посаду голови КНДР.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: