Політика / Децентралізація

На Громадському стартував новий сезон проекту «Пліч-о-пліч» про реформу місцевого самоврядування

Політика/Децентралізація/На Громадському стартував новий сезон проекту «Пліч-о-пліч» про реформу місцевого самоврядування
Зберегти
Вигляд
В ефірі Громадського телебачення вийшов перший випуск другого сезону проекту «Пліч-о-пліч» про реформу місцевого самоврядування. Проект виходить щочетверга о 19:00.

У новому випуску програми глядачі можуть побачити як районна лікарня у Вознесенську, що в Миколаївській області, випередила прогресивні реформи Міністерства охорони здоров’я. Вже 14 років сімейні лікарі міста ведуть історію пацієнтів в електронному вигляді, у лікарню пацієнти приходять із пластиковою карткою, і навіть її втрата нікого не лякає, адже вся інформація збережена в базі медичного закладу. У другій половині програми заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк розповів, у чому ж полягає секрет вознесенської районної лікарні та від кого залежить, чи буде лікарня вашого міста новаторською та прогресивною.

У наступних випусках творці проекту покажуть не менш дивовижні історії. Чи можливе в Україні справді автономне управління школою? Як Дрогобич перетворюється на смарт-сіті майбутнього? Де і як знайти гроші на реалізації найбільш амбіційного громадського проекту саме у вашому місті? Журналістка програми «Пліч-о-пліч» Наталка Пономарів знає відповіді на ці запитання і готова поділитися прикладами вирішення цих, здавалося б, невирішуваних проблем з кожним охочим.

«Нас уже третій рік годують тим, що в країні все змінюється, і ми як журналісти це справді бачимо. Але небагато людей на місцях можуть це помітити, тож наша програма стане можливістю побачити все те, що їх зачіпає безпосередньо, — розповідає редактор програми Федір Прокопчук. — Всі ми ходимо в лікарню, водимо дітей до школи, їздимо хорошими чи поганими дорогами. І всі попередні роки ми не знали, як можемо на це вплинути. Приклади історій із нашої програми показують, що сьогодні все вирішує тільки бажання. Можна знайти гроші, людей, які це зроблять, і, зрештою, змінити те, що всім здавалося незмінним. Люди побачать, що таке можливо, і будуть готові перенести цей приклад у своє життя».

«Пліч-о-пліч» — це проект, створений за підтримки Ради Європи. В основі програми — кращі практики місцевого самоврядування, які стали переможцями конкурсу Міністерства регіонального розвитку. Кожен випуск проекту складається з двох частин: власне історії успіху того чи іншого починання та інтерв’ю з людиною, яка компетентна у цьому питанні.


Пов`язані новини