Басманний суд Москви визнав законною стаціонарну експертизу української льотчиці Надії Савченко. Таким чином суд відхилив скаргу адвокатів українки, які наполягали на проведенні амбулаторної експертизи.

«Суд відмовив у задоволенні нашої скарги, вважаючи, що ті доводи, які виклав слідчий, достатні для того, щоб було необхідним проводити цю стаціонарну експертизу саме в такому режимі»,– розповів в ефірі Громадського телефоном захисник Савченко Ніколай Полозов.

Описуючи хід засідання, Полозов розповів, що у прийнятій судом постанові слідчого, містяться «абсолютно неюридичні, неправові формулювання».

Зокрема, слідство вказує в якості місця скоєння злочину Луганську народну республіку, яка не є суб’єктом міжнародного права. Басманний суд також закріпив «пропагандистське кліше каральний батальйон Айдар».

«В ході суду ми декілька разів запитували слідчого що таке «Луганська народна республіка», що таке «каральний батальйон Айдар», однак відповісти на ці запитання слідчий нам не зміг, губився у своїх відповідях, мабуть саме для того, щоб уникнути такого позориська, суд проводився у закритому режимі», – зазначив Полозов.

Говорячи про подальші плани захисту Надії Савченко, Полозов відзначив, що наразі юристи мають додаткові докази того, що льотчиця не причетна до смерті російських журналістів. При цьому продовжується підготовка до вступу Савченко у повноваження народного депутата України.

Поділитись: