Війна

Стаття про визнання Росії агресором у законі про деокупацію є політичною — експертка

20 січня, 2018 00:19
Війна/Стаття про визнання Росії агресором у законі про деокупацію є політичною — експертка
Зберегти
Вигляд
Стаття закону про деокупацію щодо визнання Росії агресором є маніпуляцією.

Стаття закону про деокупацію щодо визнання Росії агресором є маніпуляцією.

Про це в ефірі Громадського повідомила експертка Центру інформації про права людини Альона Луньова.

За її словами, вказана стаття містилась у законі ще у його першій редакції. Її основною метою, за словами експертки, була маніпуляція депутатами, які виступали за визнання Росії агресором.

«Те що ми бачимо — перша редакція президентська — вона містила дуже політичні, дуже декларативні норми, але ніхто не був проти... І більшість депутатів голосували саме за цю частину. Це була така маніпуляція… такий засіб, щоби діяти на депутатів, які читали і бачили що є багато ризиків», — сказала вона.

Експертка додала, що не правозахисники не виступають проти вищезгаданої статті. Але засуджують те, що цією прикривали інші суперечливі.

«Ми не критикували законопроект у першому читанні… але ми були проти, щоб туди додавали статті, які можуть вплинути на життя цивільного населення», — наголосила вона.

Зазначимо, що станом на 19 січня, тексту закону про реінтеграцію Донбасу досі немає на сайті Ради. Депутати в парламенті голосували окремі поправки, але також не бачили фінальної версії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

18 січня Рада у першому читанні підтримала закон №7163 про деокупацію

Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Однак парламент не підтримав поправки про право СБУ прослуховувати телефони та перевіряти облікові записи користувачів без рішення суду та про розрив дипвідносин з Росією.

МЗС Росії назвало закон про реінтеграцію Донбасу «підготовкою до нової війни».

Водночас «Опоблок» зареєстрував постанову, яка блокує закон про реінтеграцію Донбасу до наступного пленарного засідання, 6 лютого.

Пов`язані новини