Степанов розраховує, що «карантин вихідного дня» знизить захворюваність через два тижні
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сподівається, що завдяки запровадженню «карантину вихідного дня» вдасться уповільнити на 15—20% ріст захворюваності на COVID—19 уже через два тижні.
Про це він сказав в етері «Україна 24».
Степанов запевняє, що посилення карантину є «виваженим, чітким протиепідемічним заходом», а при його запровадженні спиралися на досвід інших країн.
У МОЗ кажуть, що основою метою такого карантину є «зупинити ураганні темпи зростання хвороби». Міністр пояснює, що у планах насамперед зупинити кількість нових випадків коронавірусу на рівні 11-11,5 тисячі хворих за добу.
«По-друге, виходячи з розрахунків наших епідеміологів і міжнародного досвіду, порад міжнародних експертів, ми розраховуємо навіть на зниження рівня захворюваності щодобово від 15 до 20 відсотків через 14 днів», — каже Степанов і додає, що йдеться саме про два тижні, оскільки стільки часу в середньому триває інкубаційний період коронавірусу.
«Карантин вихідного дня»
Уряд запровадив його 11 листопада. Такий карантин діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Його запровадили до кінця листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
Таке нововведення має зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу, кажуть у МОЗ. Детальніше про зміни читайте тут.
Хто проти
Раніше мери низки українських міст, зокрема Тернополя, Львова та Черкас, заявили, що у цих містах не будуть вводити якісь додаткові обмеження, попри рішення уряду про «карантин вихідного дня». Окрім них, з подібними заявами виступили очільники Одеси, Рівного, Миколаєва, Луцька, Краматорська, Дніпра, Слов’янська та Мукачева.
У Верховній Раді вже зареєстрували проєкт постанови про рекомендацію скасування рішення Кабінету міністрів про введення «карантину вихідного дня». Скасувати його вимагають і через суд. Одразу три відповідні позови надійшли до Окружного адміністративного суду Києва.
- Поділитися: