Наразі команда Трампа бажає будувати стіну за кошти з бюджету США

Перехідна команда новообраного президента США Дональда Трампа повідомила головам республіканців у Конгресі, що стіну на кордоні з Мексикою слід побудувати за американські кошти. Роботи планують розпочати в квітні, повідомляє CNN.

Цей крок розіб’є головну передвиборчу обіцянку Трампа про будівництво стіни за рахунок Мексики. У жовтні Трамп вже уточнював, що Мексика просто відшкодує США вартість цієї конструкції.

Наразі команда Трампа бажає будувати стіну за кошти з бюджету США.

Аргумент команди полягає у тому, що досі діє закон про будівництво стіни з часів президенттсва Джорджа Буша-молодшого, який був ухвалений у 2006 році, проте на проект не вистачає грошей.

«Цього не було зроблено адміністрацією Обами, тож бюджетним фінансуванням доручення, яке було прийняте десять років тому, ми розпочнемо процес виконання обіцянки Трампа з охорони державного кордону», — повідомив представник республіканської партії в Індіані Люк Мессер.

Він визнав, що це «великі гроші, але ще питання пріоритетів», а також зазначив, що фінансування безпеки на кордоні минулого року коштувала 10 млрд доларів.

«Демократи можуть навіть зупинити роботу уряду, аби завадити будівництву стіни, або бар’єру, або паркану», — додав Мессер.

Якщо Мексика відмовиться платити за стіну, республіканці можуть додати мільярди доларів на фінансування будівництва, яке ще необхідно затвердити.

Республіканці зазначають, що за закон про стіну 2006 року в Сенаті голосували і Барак Обама, і Гілларі Клінтон.

«Ми хочемо, або президент Трамп мав усі інструменти, необхідні для будівництва стіни. Ми все ще маємо кілька місяців перед тим, щоб затвердити новий бюджет. Ми хочемо побудувати стіну. Він хоче побудувати стіну», — сказав представник республіканської партії в Луізіані Стів Скеліз.

Поділитись: