УКРАЇНА

Столітній Пирогов та фестиваль «гробки»: як українці ставляться до смерті

2 липня, 2018 13:12
УКРАЇНА/Столітній Пирогов та фестиваль «гробки»: як українці ставляться до смерті
Зберегти
Вигляд
У національному музеї-садибі у Вінниці майже 140 років зберігається забальзамоване тіло Миколи Пирогова. Наприкінці квітня тіло хірурга ребальзамували, на процедуру витратили 200 тисяч гривень.

У національному музеї-садибі у Вінниці майже 140 років зберігається забальзамоване тіло Миколи Пирогова. Наприкінці квітня тіло хірурга ребальзамували, на процедуру витратили 200 тисяч гривень. Сам Пирогов мріяв, щоб його поховали на території його садиби, проте дружина вирішила зберегти тіло вченого.

Танатолог Денис Король говорить: «В природі є інстинкт чіпляння за рідного. Відомо, що навіть деякі тварини тривалий час носять із собою трупи своїх дітей, бо не вірять, що ті померли».

«Чомусь люди сьогодні мають мало зв’язку з духовним, позажиттєвим. Єдиний спосіб комунікації — «гробки», коли родичі приходять на могили померлих. В Європі вже відходять від цієї традиції, в Україні вона все ще існує», — додає Король.

«Коли людина помирає, їй дуже складно сказати  родичам слова любові, попросити пробачення за щось. Те ж відчуття і у родини, яка її оточує - у близьких часто залишається почуття вини», — розповідає працівниця хоспісу Зоя Максимова.

За словами Короля один зі способів цю вину применшити — поставити померлому пам’ятник, який приверну увагу інших: «Саме через це можна побачити такі дивні та іноді недоречні пам’ятники, наприклад, на Байковому кладовищі».

Більше про:
# Микола Пирогов
Пов`язані новини