Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження через нібито декларування недостовірної інформації директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником.

Про це Громадському повідомив заступник керівника САП Максим Грищук.

Він наголосив, що САП внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще 13 листопада.

«Ми визначили підслідність за нацполіцією, оскільки ми не можемо розслідувати це провадження через конфлікт інтересів. Ми просто виконали вимогу, до якої нас зобов’язує Кримінально-процесуальний кодекс», — зазначив Грищук.

Він розповів, що справу зарестрували за заявою депутата Верховної Ради від фракції «Народний фронт» Максима Полякова.

Поляков повідомив, що заява стосувалась «порушення вимог законодавства директором НАБУ А.Ситником та членами його сім’ї, які здійснили майнову оборудку в окупованому Криму» та опублікував у Facebook відповідь прокуратури, в якій йдеться в про відкриття справи.

Зазначимо, що депутат Поляков є обвинуваченим у так званій «бурштиновій справі», яку розслідувало антикорупційне бюро.

Його разом з іншим депутатом Бориславом Розенблатом обвинувачують в отриманні хабара та зловживанні впливом. За хабар депутати мали вливати на представників влади для лобіювати компанію, яка займається видобутком бурштину.

Нагадаємо, 19 вересня біля приміщення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сталися сутички між працівниками відомства і поліцією з одного боку співробітниками Національного антикорупційного бюро з іншого.

У САП заявили, що працівнки НАБУ «здійснювали незаконні оперативно-технічні заходи», зокрема прослуховували булівлю САП.

Водночас директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що НАБУ не прослуховувало очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, а також наголосив, що не знає причин блокування авто НАБУ працівниками САП.

Справу щодо сутичок між працівниками НАБУ та САП буде розслідувати Служба безпеки України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile