Одним з не оприлюднених стало рішення про перенос українського блокпосту від межі з Кримом вглиб Стрілкового, що дало б російським військам змогу взяти під контроль частину села.

Регіональному представництву Уповноваженого Верховної Ради України у справах людини в Херсонській області доручили перевірити дотримання вимог законодавства України щодо оприлюднення рішень сільської ради селища Стрілкового, яке розташоване на адмінмежі з окупованим Кримом.

Про це йдеться у відповіді на звернення Громадського до Генеральної Прокуратури України.

Як вказано у листі-завданні до перевірки, копію якого також було надано кореспонденту, регіональне представництво омбудсмана має з'ясувати, чи дійсно Стрілківська сільрада не виконує вимог законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про місцеве самоврядування» у частині обов'язкового оприлюднення проектів рішеннь, текстів прийнятих рішень, та іншої інформації, публікація якої регламентована законодавством.

У разі, якщо факти порушення закону підтвердяться, представникові омбудсмана доручено провести роз'яснювальну роботу щодо дотримання законних вимог про оприлюднення публічної інформації.

Як повідомляло Громадське, Стрілківська сільська рада систематично не оприлюднює ані проектів, ані текстів вже прийнятих рішень та інших актів, які становлять суспільний інтерес. Незначна частина інформації вибірково оприлюднюється у самвидаті «Стрілківський вісник», який видають обмеженим накладом.

Одним з таких не оприлюднених рішень навесні 2014 року стало рішення про перенос українського блокпосту від межі з Кримом вглиб Стрілкового, що дало б російським військам змогу взяти під контроль частину села.

Навесні 2017 року сільський голова Стрілкового Олександр Пономарьов вкотре заявив про необхідність пересунути український блокпост, але після привернення уваги до цих висловів — передумав.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: