Світ / Європа

Стрілянина у Керчі: генсек Ради Європи заявив, що Росія несе відповідальність за напад

Людмила Денісова
Світ/Європа/Стрілянина у Керчі: генсек Ради Європи заявив, що Росія несе відповідальність за напад
Зберегти
Вигляд
Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд прокоментував напад у Керчі в анексованому Криму під час зустрічі з українською омбудсменкою Людмилою Денісовою.

За її словами, Ягланд наголосив, що Росія несе відповідальність за це напад.

«Генсек Ради Європи наголосив на тому, що саме Росія несе відповідальність за всі порушення прав людини на територіях, які вона окупувала. А Рада Європи визнає, що ситуація в анексованому Криму повністю контролюється Росією», — повідомила Денісова.

Нагадаємо, 17 жовтня в політехнічному коледжі в Керчі стався вибух та стрілянина. Унаслідок стрілянини 21 людина загинула та понад 50 постраждали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибух і стрілянина в коледжі Керчі: що відомо

Підозрюваний у стрілянині — 18-річний Владислав Росляков, студент цього коледжу. Він застрелився після нападу.

У Росії вибух спочатку визнали терактом, а пізніше перекваліфікували справу на масове убивство. Родичам загиблих виплатять по мільйону рублів. В анексованому Криму оголосили триденний траур за загиблими. Україна через вибух посилила охорону державного кордону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ненавидів технікум»: як стрілок у Керчі повторив убивства в американській школі «Колумбайн»

Пов`язані новини
Війна
4 грудня 2018
Російська омбудсмен повідомила, що двоє з поранених моряків вже виходять на прогулянки — Денісова
Двоє українських моряків, які були поранені під час атаки росіянами українських кораблів в Керченській протоці, вже виходять на прогулянки. Про це повідомила російська омбудсмен Тетяна Москалькова, передає українська Уповноважена з прав людини Людмила Денісова. «Двоє з них вже виходять на прогулянки. Вони мають легкі ураження рук, у одного з них – пошкоджене сухожилля. Але, за її словами, це не призведе до ускладнень», — розповіла Денісова. «У третього полоненого поранення обох ніг. Йому надано засоби пересування – милиці, і його камера обладнана зручностями для пересування», — додала Денісова зі слів Москалькової. Москалькова розповіла, що Уповноважений з прав людини у Москві Тетяна Потяєва 4 грудня відвідала українських моряків, утримуваних РФ.«Зокрема, московський омбудсман поспілкувалася з пораненими моряками у СІЗО «Матросская тишина». За її словами, вони отримують необхідне лікування, медикаменти, їм надано теплий одяг та взуття», — розповіла Денісова.За словами Потяєвої, українці «виглядають нормально« і скарг на харчування від них не надходило. «Єдине побажання щодо заміни чайника має сьогодні бути розглянуте керівництвом установи, де вони перебувають», — заявила вона. Уповноважений з прав людини у Москві відвідала і українських військовополонених у СІЗО «Лефортово». Москалькова повідомила, що український консул може їх відвідати. «Проте, за інформацією нашого консула, до цього часу офіційного дозволу на відвідування від російської влади він ще не отримав. Щодо спілкування родичів з моряками, то за словами Москалькової, це можливо лише після завершення слідчих дій, які наразі проводить «слідчий з Керчі». Сподіваюсь, що російська влада найближчим часом все ж надасть дозвіл українському консулу на зустріч з нашими військовими моряками», — додала Денісова. Доповнюється...
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти