Студентам не скасують виплату стипендій. Про це в ефірі Громадського заявив заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунец.

«Стипендії будуть. Зміни мають бути достатньо плавними, для того щоб не погіршувати різко становище тих, хто зараз навчається», — сказав він.

За словами заступника міністра, алгоритм виплат потрібно переглянути.

«Кошти повинні розподілятись раціонально. Але і 800 гривень, це дуже мало. Не платити всім і по трошки, а платити більше і тим, хто потребує.  Люди прийшли навчатись знаючи, що вони будуть отримувати стипендію і вони повинні її отримувати», — сказав Ковтунець.

Також, стипендії мають отримувати всі, чий бал не нижче середнього.

«Студенти які добросовісно навчається і має оцінки не нижче «добре» — мають бути підтримані, особливо, якщо доходи сім’ї не великі. І я не кажу про малозабезпечених. Я кажу про середньостатистичну родину. Треба підтримати студентів, які навчаються за спеціальностями, які не є поки що престижними: вчителі, фізики, математики», — заявив заступник міністра.

Нагадаємо, Мінфін пропонує розділити стипендії на соціальні і академічні.

Раніше, заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що лише 25% з українських студентів, які навчаються на бюджеті та отримують стипендії, дійсно їх потребують.

184 778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на бюджет на всі освітньо-кваліфікаційні рівні. 

Раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич запевнила в ефірі Громадського, що МОН збільшить фінансування і держзамовлення в тих ВНЗ, до яких вступає найбільша кількість відмінників.

Також, голова МОН визнала, що на педагогічні спеціальності вступають діти з найнижчим рівнем знань.

Поділитись: