ENRU

Суд арештував майно одеського «Яндекса»: понад 180 ноутбуків та документи

Шевченківський районний суд Києва арештував майно одеського офісу «Яндекс.Україна», яке було вилучено під час обшуків 29 травня. Серед арештованої техніки, зокрема,  понад 180 ноутбуків, жорсткі диски, системні блоки, а також і папки з документами.

Про це йдеться в ухвалі суду від 1 червня.

В постанові суду йдеться про те, що співробітники одеського офісу компанії «діючи під кураторством ФСБ РФ здійснюють цілеспрямований збір персональних даних громадян України (особисті анкетні дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах тощо)».

Також зазначається, що українська філія «Яндекс» нібито «надає допомогу в підривній діяльності проти України». Заявляється, що співробітники компанії «створюють детальні карти місцевості, здійснюють фотографування місць розташування об'єктів критичної інфраструктури, узагальнюють та аналізують дані про транспортні мережі України, що використовуються, зокрема, для доставки та перебазування військової техніки та особового складу ЗСУ».

На підставі цих «висновків» суд задовольнив клопотання слідчого і наклав арешт на майно компанії.

29 травня в офісах компанії «Яндекс» в Києві та Одесі провели обшук співробітники Служби безпеки України. Тоді в СБУ заявили, що слідчі дії проводяться в рамках провадження за державною зрадою.

Нагадаємо, що рішенням Ради нацбезпеки та оборони в Україні заборонили використання російських соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники», а також сервісу «Яндекс». 

«Яндекс» заявили про блокування своїх банківських рахунків через указ про санкції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram