УКРАЇНА

Суд арештував нових фігурантів у справі про розкрадання газу

УКРАЇНА/Суд арештував нових фігурантів у справі про розкрадання газу
Зберегти
Вигляд

Солом'янський райсуд Києва помістив під варту на два місяці Микиту Іванова, якого підозрюють у розкраданні держмайна у вигляді газу українського видобутку. Іванову призначили заставу в розмірі 50 мільйонів гривень, передає «112-Україна».

За словами самого підозрюваного, у нього на день суду «було призначене весілля, але ховатися від слідства він не збирається, підозри щодо себе вважає необґрунтованими».

Також Солом'янський райсуд помістив під варту на 2 місяці із заставою у 50 млн гривень Лесю Железняк, яку підозрюють у розкраданні державного газу. Напередодні було арештовано Владислава Купріяненко за тою самою підозрою. Водночас, заставу йому призначили у розмірі 20 мільйонів гривень.

Раніше Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 днів із правом застави в сумі 1,5 млн гривень Валерію Посному.

Рано вранці 18 червня Голосіївський районний суд Києва заарештував колишнього заступника глави правління НАК «Нафтогаз України» Олександра Кацубу терміном на 2 місяці з правом внесення застави в розмірі 450 млн грн.

Також аналогічний термін арешту на 2 місяці з альтернативою внесення застави в розмірі 1,5 мільйона гривень обраний Солом'янським судом ще одному фігуранту у даній справі - Олегу Рябошапці.

Зауважимо, що одним з фігурантів цієї справи є народний депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко.

16 червня НАБУ арештувало приватний літак Онищенка. Однак, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, детективи «нічого не можуть зробити до розгляду подання Верховною Радою». Мова йде про зняття депутатської недоторканості з Онищенка.

Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

Напередодні, депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, 1,3 млрд грн - це неоплачена сума ренти за користування надрами.

Пов`язані новини