УКРАЇНА

Суд арештував власність медіахолдингу олігарха Курченка

28 грудня, 2017 17:39
УКРАЇНА/Суд арештував власність медіахолдингу олігарха Курченка
Зберегти
Вигляд
Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна медіахолдингу UMH українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна медіахолдингу UMH українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Про це йдеться в рішенні суду.

Прокурор та слідчі Генпрокуратури, які розслідують злочини, вчинені колишнім президентом Віктором Януковичем, клопотали про арешт власності UMH, кінцевим бенефіціаром якого є Курченко.

Правоохоронці мотивували своє клопотання тим, що зазначені активи пов’язані з розслідуванням злочинів, вчинених колишнім президентом, та привласненням майна або заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем організованою групою в особливо великих розмірах, легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Правоохоронці також вказали на ризик втрати цих активів та незаконність їхнього походження.

Суд задовольнив клопотання і наклав арешт на корпоративні, інтелектуальні права, а також на частину нерухомого майна, що належить холдингу.

У січні суд обрав запобіжний захід у вигляді заочного арешту Сергія Курченка. У травні 2017 року Курченка оголосили в державний розшук та надали дозвіл на його затримання.

У червні цього року ГПУ погодила і направила Курченку  повідомлення про підозру в правопорушеннях за 9 статтями Кримінального кодексу України.

Раніше Курченко перебував у міжнародному розшуку Інтерополу за запитом ГПУ.

Керівник робочого апарату Українського бюро Інтерполу Василь Неволя в ефірі Громадського повідомляв, що Курченко перебуває закритій базі розшуку Інтерполу.

3 травня повідомлялося, що Інтерпол зняв з міжнародного розшуку екс-чиновників з оточення президента-втікача Януковича, зокрема, й Курченка.

Адвокат Курченка Юрій Сухов у коментарі Громадському повідомив, що Інтерпол зняв Курченка з міжнародного розшуку ще наприкінці лютого — початку березня цього року, але, за його словами,  Генпрокуратура це приховала.

Пов`язані новини