ENRU
BBC

Суд Бельгії засудив до арешту екс-заступника генпрокурора — екс-голова АП Портнов

Колишній голова адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов заявив про те, що кримінальний суд Бельгії визнав винним і засудив екс-першого заступника Генерального прокурора України Олексія Баганця за умисне надання в 2014 році Європейському Союзу недостовірної інформації, пов'язаної із введенням санкцій.

Відповідне розпорядження суду Портнов опублікував у facebook.

Andrey Portnov

Сам Олексій Баганець у коментарі Громадському повідомив, що чув про те, що Андрій Портнов вимагав притягнути його до відповідальності, однак ніяких офіційних повідомлень йому не надходило.

«Я чув, його звернення, про те, що нібито порушено кримінальну справу проти мене. Але я знаю також, що існує Договір про міжнародне правове співробітництво. Якби були судові розгляди, мене повинні були викликати для надання свідчень через Міністерство юстиції України. До мене ніхто не звертався. Якщо мова йде про те, що я там (у справі — ред. ) як обвинувачений, то все це повинно було відбуватися через офіційні суди, але до мене ніхто не звертався. Як суд іншої держави міг винести вирок щодо мене за нібито злочин скоєний на території України? Я не знаю. Це не передбачено законодавством України», — зазначив Олексій Баганець.

Нагадаємо, що 6 березня 2014 го ЄС ввів санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова, Олександра Якименка, Ігоря Калініна та Олексія Азарова.

У жовтні 2015 го суд ЄС визнав, що накладення санкцій тільки за ознакою співпраці з колишнім режимом неприпустиме. Своїм рішенням «Суд підтримав позов Портнова і зняв (санкції такі як) арешт майна, який був накладений на нього», — заявили в суді.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram