Святошинський районний суд Києва у справі п’ятьох екс-«беркутівців» ухвалив долучити результати балістичних експертиз до справи та вивчити в судовому засіданні.

Захист екс-«беркутівців» заперечував долучення результатів балістичної експертизи, мотивуючи це тим, що докази були зібрані після закінчення досудового слідства, повідомляє кореспондент Громадського.

«Обвинувачення наполягає на долученні експертиз, оскільки докази були зібрані як раз в рамках досудового слідства – в рамках провадження. Ці балістичні експертизи були проведені, оскільки в попередніх були певні суперечності», – сказав під час засідання прокурор Псюк.

За його словами, гільза, надана свідком Соколовим, виявлена громадянином Онищенком, за даними експертизи, була відстріляна з АК, який був закріплений за спецротою «Беркут», до якої належали підозрювані.

Також повідомляється, що ідентифіковані гільзи з автомата беркутівця Семесюка та екс-беркутівця Панченка, який перебуває в розшуку.

На думку захисту постраждалої сторони, гільзи, зібрані біля бетонної барикади на Інститутській, були відстріляні групою осіб (спецротою «Беркут»), яка там перебувала.

Раніше експертиза підтвердила причетність 5-х екс-«беркутівців» до вбивств на Майдані.

Нагадаємо, 26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців «Беркута» – Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку «Беркут» Олега Янишевського і двох його підлеглих.

Нагадаємо,  30 червня відбулося судове засідання у справі п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського, підозрюваних у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Під час розгляду суд зачитав результати балістичної експертизи куль, які були у тілах загиблих. За словами прокурора ГПУ Яніса Сімонова, з 16 випадків, які було розглянуто під час засідання у семи – кулі можуть збігатися із табельною зброєю п’ятьох підозрюваних. Водночас за словами одного із захисників екс-«беркутівців» Олександра Горошинського, за даними експертиз, «кулі могли бути відстріляні з 25 видів різної зброї».

На засіданні 21 червня прокурори оприлюднили результати експертизи, згідно з якими ідентифіковані автомати належали екс-«беркутівцям» Зінченку та Аброськіну. З яких було вбито трьох учасників Євромайдану і двох поранено.

Адвокати п’яти екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» подали заяву про злочин проти експертів, які проводили одну із балістичних експертиз у справі.

Поділитись: