ENRU

Суд досі не отримав апеляцію на вирок Крисіну у справі про вбивство журналіста Веремія

Апеляційний суд Києва досі не отримав апеляцію на вирок суду про позбавлення волі строком на 4 роки умовно для керівника тітушок Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія.

Про це повідомили в прес-службі суду, передають «Українські Новини».

Представниця суду водночас допускає, що процес передачі скарги затримати в суді першої інстанції.

У понеділок, 22 січня, закінчується місяць з дня винесення вироку Крисіну. За законом, вирок може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його оголошення.

Наприкінці грудня 2017-го повідомлялося, що Генеральна прокуратура України  внесла апеляційну скаргу на вирок суду щодо  Юрія Крисіна —учасника збройного нападу під час Євромайдану на журналіста В’ячеслава Веремія, унаслідок якого він помер. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шкаф»: 7 фактів про фігуранта справи «тітушок» Юрія Крисіна.

В ГПУ заявили, що це покарання «не відповідає загальним засадам призначення покарання, принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання та не є достатнім та необхідним для виправлення особи та попередження нових злочинів».

Тому ГПУ внесла скаргу щодо рішення Шевченківського суду з підстав «невідповідності висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження та невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя Лінник вважає справедливим свій вирок відпустити Крисіна

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві.

Нагадаємо, що у 2014 році до арештованого у справі Веремія Крисіна приставили державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід змінили на домашній арешт.

Водночас Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як  журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

Менше з тим, за цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрієві Крисіну, відхиливши клопотання ГПУ.

У квітні Крисіну дозволили зняти електронний браслет.

Детальніше про Крисіна, якого в МВС уважають одним з «бригадирів» «тітушок» під час Євромайдану, читайте в публікації:

«Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО.