Київський апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу «Газпрому» і залишив у силі рішення Господарського суду Києва, який раніше задовольнив позов Антимонопольного комітету України і вирішив стягнути з «Газпрому» 172 млрд гривень штрафу.

Київський апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу «Газпрому» і залишив у силі рішення Господарського суду Києва, який раніше задовольнив позов Антимонопольного комітету України і вирішив стягнути з «Газпрому» 172 млрд гривень штрафу та пеню. 

Відповідне рішення зачитала головуюча суддя Кароліна Тарасенко, повідомляє кореспондент Громадського.

Із моменту оголошення рішення, набуває чинності постанова суду першої інстанції. Тепер АМКУ буде звертатись до виконавчої служби з проханням стягнути з «Газпрому» 172 млрд.

Водночас, Газпром має право оскаржити цю постанову у Вищому господарському суді України.

«Ми очікуємо, що «Газпром» подасть скаргу у Вищий господарський суд» — заявила заступниця начальника юридичного управління АМКУ Алла Максименко.

Нагадаємо, що в січні 2016 року Комітет оштрафував російський «Газпром» на 85,966 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему.

Термін виконання рішення Комітету закінчився 4 травня 2016 року. Через несплату штрафу у встановлений строк, набігла пеня і тепер «Газпром» має виплатити Україні 172 млрд грн. 

Раніше повідомлялося, що «Газпром» сам заплатить за будівництво «Північного потоку-2»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile