Господарський суд Києва 19 жовтня зняв арешт з Херсонського нафтоперевалочного комплексу, який належить компаніям олігарха Сергія Курченко. Суд задовольнив позов Національного банку України, у якого комплекс знаходиться в заставі з 2013 року.

Як повідомляє Ліга.net, компанія «СЄПЕК» Сергія Курченка придбала Херсонський комплекс у листопаді 2013 року у групи «Інфокс» екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського.  Після Євромайдану і втечі Курченка з країни активи комплексу і нафтопродукти були арештовані.

У вересні 2014 року рішенням Приморського районного суду Одеси Херсонський комплекс був переданий в управління державного «Підприємства по забезпеченню нафтопродуктами». За даними Ліга.net, на той час майновий комплекс вже знаходився в заставі Національного банку України.

На початку 2016 року Нацбанк вирішив реалізувати Херсонський нафтоперевалочний комплекс. Для організації конкурсу регулятору необхідно було вивести майно з-під арешту, який наклала Національна поліція.

Перший позов НБУ подав в березні цього року. Тільки через півроку справу було передано до Господарського суду Києва, який 19 жовтня задовольнив вимоги фінансового регулятора. Арешт з майнового комплексу повністю знятий.

Після набрання рішенням суду в силу, НБУ планує продати комплекс на відкритому конкурсі. Херсонський перевалочний комплекс може стати першим великим заставним активом, реалізованим на торгах НБУ. 

Раніше в ГПУ повідомили, що Колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і олігарх Сергій Курченко завдали Україні 198 млрд гривень збитків. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile