Шевченківський районний суд Києва відмовився ініціювати екстрадицію, скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія та повернув його справу на додаткове розслідування в прокуратуру. Про це йдеться в матеріалах суду, передають «Українські новини».

Зазначається, що у квітні цього року суд розглянув справу, відкриту проти Шарія за фактом застосування ним вогнепальної зброї в ході конфлікту з відвідувачем в ресторані швидкого харчування MacDonalds у Києві в травні 2011 року.

Шарію були пред'явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 КК України).

У матеріалах справи йдеться про те, що у травні 2011 року Шарій у ресторані MacDonalds розпочав словесний конфлікт із чоловіком, який унаслідок цього тілесні ушкодження.

Вказана кримінальна справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року була призупинена у зв'язку з оголошенням в розшук Шарія.

У 2012 році суд заочно застосував до Шарія запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директивою ЄС.

Крім того, з 27 лютого 2014 року Інтерпол припинив міжнародний розшук обвинуваченого.

У травні 2014 року стало відомо, що Шарій також отримав статус політичного біженця в Литві.

У серпні 2018 року на прохання адвоката Шарія суд у Києві відновив розгляд справи, зупиненої у 2012 році.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти досудового слідства.

Адвокат зазначив, що в червні 2012 року Департаментом міграції Литви його підзахисному надано повний статус політичного біженця, що може свідчити про фальсифікацію в Україні кримінальної справи стосовно Шарія.

Прокурор в суді заперечував проти задоволення клопотання адвоката про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування. Водночас суд зазначив, що розумні терміни розгляду справи вже минули. Суд також не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.

В результаті суд постановив повернути справу на дорозслідування в прокуратуру Києва, а розшук і заочний арешт Шарія — скасувати.

Нагадаємо, у 2018 році Національна поліція почала розслідування проти відеоблогера Шарія за підозрою в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі в інтернеті. У 2017 році у Києві співробітники СБУ затримали жінку, яка знімала відео для відеоблогера Анатолія Шарія.

Поділитись: