Печерський районний суд Києва дав дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього уповноваженого представника Президента Російської Федерації в Криму Олега Белавенцева і заступника головнокомандувача Південного військового округу Збройних сил Росії генерал-лейтенанта Ігоря Турченюка.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Вони підозрюються в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 111 (підбурювання до державної зради) і ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни) КК України. 

Ці злочини передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що О. Белавенцев і І. Турченюк в лютому-березні 2014 року, діючи за попередньою змовою з групою осіб з іншими представниками влади РФ, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурювали військовослужбовців ЗСУ до вчинення державної зради і сприяли веденню агресивної війни проти України, що призвело до тимчасової окупації території Криму та інших тяжких наслідків», — йдеться в повідомленні.

Підозрювані оголошені в розшук, слідчими-суддями надано дозвіл на їх затримання і доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

У ГПУ уточнили, що після проведення необхідних слідчих та інших процесуальних дій обвинувальні акти щодо зазначених осіб будуть передані в суд для проведення заочного засудження.

Поділитись: