Життя

Суд Києва дозволив затримати невизнаного голову Криму через передачу Росії «Артеку»

Життя/Суд Києва дозволив затримати невизнаного голову Криму через передачу Росії «Артеку»
Зберегти
Вигляд

Печерський районний суд Києва дозволив затримати Сергія Аксьонова, який вважає себе головою анексованого Криму. Про це сказано в повідомленні Генеральної прокуратури.

Відповідно до нього, прокуратурою Криму проводиться розслідування в кримінальному провадженні за фактом передачі у власність Росії майна, що належить Державному підприємству України «Міжнародний дитячий центр «Артек».

Зазначається, що прокуратурою автономії Аксьонову повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Присвоєння, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

«Постановою Печерського суду Києва надано дозвіл на затримання підозрюваного Аксьонова з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під арештом», - сказано в повідомленні.

Крім того, постановою Оболонського районного суду Києва накладено арешт на майно «Артека», що є об'єктом кримінально протиправних дій і речовим доказом у кримінальному провадженні, на загальну суму 242 млн гривень.

У квітня минулого року незаконна влада Криму передала у федеральну власність майна та землю найбільшого на півострові дитячого табору «Артек». Всього разом із «Артеком» після анексії півострова Україна втратила 118 дитячих таборів.

«Артек» отримав нову емблему, дуже схожу на емблему радянських піонерів.

17 вересня 2014 президент РФ Владімір Путін запропонував кандидатуру Аксьонова для обрання на посаду голови анексованого півострова.

17 березня 2014 США ввели персональні санкції, в цьому списку осіб є і Сергій Аксьонов.

Пов`язані новини