УКРАЇНА

Київський суд переніс розгляд справи «тітушки» Крисіна через неявку адвокатів

12 червня, 2017 23:04
УКРАЇНА/Київський суд переніс розгляд справи «тітушки» Крисіна через неявку адвокатів
Зберегти
Вигляд
Солом’янський суд Києва через неявку адвокатів переніс розгляд справи Юрія Крисіна, який у цьому процесі є обвинуваченим у нападі на автозаправну станцію у 2016 році. Крисін також є фігурантом у справі вбивства журналіста Веремія під час подій Євромайдану в 2014 році

Солом’янський суд Києва через неявку адвокатів переніс розгляд справи Юрія Крисіна, який у цьому процесі є обвинуваченим у нападі на автозаправну станцію у 2016 році. Крисін також є фігурантом у справі вбивства журналіста Веремія під час подій Євромайдану в 2014 році.

Про це повідомила адвокатка та правозахисниця Євгенія Закревська.

За її словами, обидва адвокати Крисіна повторно не з’явилися у суді і при цьому жодних документів, підтверджуючих причини неявки, не надали.

На засіданні прокурори клопотали про зміну Крисіну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. Проте суд не задовольнив цього клопотання, не вирішив питання запобіжного заходу і переніс розгляд справи на 19 липня у зв’язку з відпусткою.

Як наголосила Закревська, паралельно у Печерському суді Києва адвокат Крисіна Гнатюк подав заяву про відвід прокурора Олексія Донського, який саме клопотав про зміну запобіжного заходу.

«Очевидно, що туди Донський з'явитись не зміг, оскільки мав брати участь у попередньому розгляді. Прокуратур направив про це письмову заяву судді Тарасюк (з Печерського суду — ред.), зазначивши, що хоче скористатись своїм правом надати пояснення по суті заяви про відвід, що зайнятий в основному процесі саме на цей час, і що насправді після передачі обвинувального акту до Солом'янського суду, подавати заяву про відвід потрібно було саме сюди. І суддя Тарасюк в Печерському суді не має права розглядати таку заяву взагалі», — написала Закревська.

За її словами, у разі, якщо заяву про відвід у Печерському суді задовольнили, то оскаржити в апеляції таке рішення неможливо.

«Проте факт задоволення такої заяви може бути використаний для того, щоб вивести прокурора Донського і із основної справи по Веремію», — наголосила адвокатка.

Нагадаємо, що у 2014 році до арештованого у справі побиття журналіста Веремія Крисіна було приставлено державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід було змінено на домашній арешт.

При цьому Юрій Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б‘ють бітою, доступне в інтернеті.

Тим не менш, він за цей час став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» в Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрія Крисіна, відхиливши клопотання ГПУ.

У квітні 2017 Крисіну дозволили зняти електронний браслет.

Детальніше про Крисіна, якого в МВС вважають одним із «бригадирів» «тітушок» під час Євромайдану, читайте у публікації:

«Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини