Суд Лондона: Путін, ймовірно, схвалив вбивство Литвиненка

default/Суд Лондона: Путін, ймовірно, схвалив вбивство Литвиненка
Зберегти
Вигляд

Суддя Високого суду Лондона сер Роберт Оуен зачитав остаточну доповідь у справі про загибель колишнього співробітника ФСБ Алєксандра Литвиненка.

Слідство у Великобританії вважає, що «Владімір Путін і члени його адміністрації мали мотиви для вбивства Литвиненка».

Безпосередніми виконавцями, йдеться в документі, були російський бізнесмен Дмітрій Ковтун і колишній співробітник ФСБ Андрєй Луговой (зараз депутат Держдуми від партії ЛДПР).

Ковтун і Луговий (зліва направо). 2007 рік.

А саме вбивство було «операцією ФСБ, яка, імовірно, була схвалена главою ФСБ Нікалаєм Патрушевим, а також президентом РФ Путіним».

Британські правоохоронні органи, які розслідували смерть Литвиненка, дійшли висновку, що Литвиненка отруїли полонієм-210, який потрапив в його організм під час зустрічі з Ковтуном і Луговим 1 листопада в одному з лондонських готелів.

Ця речовина містилася, найімовірніше, у випитій Литвиненком чашці чаю.

Метою публічного дізнання, проведеного Високим судом Лондона, було встановлення можливої причетності до вбивства Литвиненка російської влади.

Одразу після оприлюднення доповіді вдова Литвиненка Марія закликала посилити економічні санкції проти Росії і заборонити в'їзд згаданим у розслідуванні росіянам, у тому числі Путіну. Вона також закликала «негайно вислати» з Великобританії всіх співробітників російської розвідки.

Міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей у своєму зверненні до парламенту сказала, що уряд «дуже серйозно» сприймає результати дізнання. Мей додала, що активи Андрєя Лугового і Дмітрія Ковтуна будуть заморожені, а також пообіцяла викликати російського посла.

Як заявила глава МВС Великобританії Тереза Мей, якщо Луговой і Ковтун опиняться на території Європи, вони будуть заарештовані. Інтерпол вже видав ордери на їхній арешт.

Колишній співробітник ФСБ Литвиненко, який одержав у Великобританії спочатку політичний притулок, а потім і громадянство, помер у листопаді 2006 року від отруєння радіоактивною речовиною полоній-210.