Високий суд Лондона заборонив прем’єрці Терезі Мей починати процедуру виходу з ЄС без попереднього рішення парламенту.

Про це повідомляє The Independent.

Згідно з рішенням суду, уряд Великобританії має провести голосування в парламенті і заручитися його підтримкою, перш ніж починати офіційну процедуру виходу з Європейського союзу.

Суд наголосив, що «не приймає аргумент, висунутий урядом. При процедурі Brexit саме парламент повинен ініціювати всі формальності, щоб зберегти верховенство законодавчої гілки влади в країні.

Тереза ​​Мей має намір почати цей процес до кінця березня 2017 року, не виносячи питання на розгляд парламенту. Уряд Великобританії вже оголосив про намір подати апеляцію на рішення високого суду.

Також повідомляється, що прем’єрка наполягала на достатності результатів референдуму і міністерських повноважень, щоб почати процедуру виходу з ЄС без консультацій з парламентом.

Однак суд вирішив, що це не відповідає головному закону країни.

Таким чином, запуск процесу Brexit відкладається на невизначений термін, протягом якого будуть йти парламентські дебати.

Раніше повідомлялося, що The Guardian опублікувало таємний аудіозапис, на якому Тереза Мей висловлює побоювання та небажання виходу Британії з ЄС.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile