Депутат-втікач Володимир Олійник просить суд залучити у даній справі у якості зацікавлених осіб голову МЗС Німеччини Штайнмайєра, голову Конституційної ради Франції Фабіуса, екс-голову МЗС Польщі Сікорського, а також Януковича і Порошенка.

У Дорогомиловському суді Москви розглядатимуть справу «про встановлення факту державного перевороту в Україні в 2014 році».

Позивачем виступає колишній народний депутат України від «Партії регіонів» Володимир Олійник.

У відеозверненні з цього приводу він заявляє, що для позову «скористався загальною декларацією про права людини, яку ратифікували і Україна, і Росія, своїм правом як громадянин України, і згідно зі статтею 62 Конституції Росії (про права іноземних громадян в РФ – ред.​)».

Крім цього Олійник просить суд залучити у даній справі у якості зацікавлених осіб міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, голову Конституційної ради Франції Лорана Фабіуса, екс-голову МЗС Польщі Радослава Сікорського, екс-президента України Віктора Януковича і тодішнього народного депутата Петра Порошенка.

За інформацією Олійника, Янукович вже підтвердив свою участь у процесі як зацікавлена особа.

Також до суду у якості свідків викликані чиновники-втікачі з оточення Януковича, серед яких екс-прем’єр Азаров, екс-глава адміністрації президента Клюєв, екс-міністр внутрішніх справ України Захарченко, екс-голова Служби безпеки України Якименко, екс-генеральний прокурор України Пшонка та інші.

Нагадаємо, що ГПУ відкрила кримінальну справу проти Олійника через голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.

На засіданні 28 листопада у Святошинському суді Києва допитали екс-президента України Віктора Януковича через відеозв'язок з обласного суду Ростова-на-Дону в якості свідка у справі про вбивства 48 людей на Майдані, де обвинуваченими виступають п'ятеро колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут». 

Поділитись: