УКРАЇНА

Суд над екс-беркутівцем Шаповаловим не відбувся через його стан: опівночі він буде вільний

18 травня, 2018 18:30
УКРАЇНА/Суд над екс-беркутівцем Шаповаловим не відбувся через його стан: опівночі він буде вільний
Зберегти
Вигляд
lead
Подільський районний суд Києва не зміг обрати запобіжний захід екс-командиру харківського «Беркуту» Віктору Шаповалову через його стан здоров'я. Таким чином, 19 травня обвинувачений у перевищенні влади під час подій 18 лютого 2014 року на Майдані, фактично буде на волі: попередній запобіжний захід щодо нього спливає опівночі.

Подільський районний суд Києва не зміг обрати запобіжний захід екс-командиру харківського «Беркуту» Віктору Шаповалову через його стан здоров'я. Таким чином, 19 травня обвинувачений у перевищенні влади під час подій 18 лютого 2014 року на Майдані, фактично буде на волі: попередній запобіжний захід щодо нього спливає опівночі. 

Прокурор Віталій Ковальчук подав клопотання про проведення засідання в режимі відеоконференції.

«Ми отримали відповідь від лікарів, що транспортувати обвинуваченкого є недоцільним, йому зробили три дні тому операцію, тому прошу провести судове засідання саме по обрання запобіжного заходу в режимі відеоконференції. Всі засоби відеозв'язку в його палаті ми встановили», — зазначив під час засідання прокурор.  

Потерпілі також наполягали на проведенні відеоконференції із Шаповалим, аби визначитись з продовженням запобіжного заходу для нього.

Водночас, лікар Шаповалова час відеоконференції зазначив, що стан його здоров'я не дозволяє транспортування. 

«Стан Шаповалова викликає загрозу під час його транспортування. Він не може прибути на судове засідання. Під дією психотропних препаратів він не знаходиться. Зараз Шаповалов знаходиться в стані середньої важкості. Він зараз в свідомості знаходиться. Чи може він брати участь у відеоконференції — я не можу відповісти на це питання, на нього має відповісти він сам», — зазначив він.

«Мій підзахисний не погодився на участь в суді з допомогою відеоконференції. Він переніс тяжку операцію, і я не впевнена, що він повністю буде здатен все розуміти», — заперечила проти клопотання прокурора захисниця Шаповалова. 

Коли із зали суду з Шаповаловим зв' язались з допомогою відеозв'язку —  він сказав, що відмовляється приймати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції:

«Я в реанімації, тому не можу приймати участі у засіданні, я ледь сиджу», — сказав Шаповалов. 

Тоді суддя Юрій Зубець заявив, що без згоди обвинуваченого засідання проводити не буде.

Відео: Марія Лебедєва/Facebook

Шаповалову стало погано під час судового засідання 5 квітня і його забрала «швидка», відтоді він перебуває в лікарні. 

Наступне судове засідання в справі про вбивство активістів 18 лютого 2014 відбудеться 29 травня. 

Печерський райсуд Києва взяв під варту Шаповалова у квітні 2015 року, разом із командиром харківського полку «Беркуту» Лукашем і рядовим спецпідрозділу Єфіміним, які підозрюються у причетності до розстрілів 18 лютого на Євромайдані.

Віктору Шаповалову інкримінують перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року в районі Маріїнського парку та Кріпосного провулку в Києві. 

За даними слідства, екс-командир 2 роти харківського «Беркуту» віддав злочинний наказ, що призвів до смерті 3 активістів, а також травмування 107 осіб.

Шаповалов не визнає своєї вини в інкримінованих йому тяжких наслідках, спричинених перевищенням владою або службовими повноваженнями, але визнає свою провину у другій частині обвинувачення, яка стосується незаконного поводження зі зброєю. 

Після судового засідання 3 жовтня стало відомо, що колишній боєць харківського «Беркуту» Віктор Шаповалов нібито попросив вибачення за свої дії під час Євромайдану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все одно обрав би службу в «Беркуті» — обвинувачений у розстрілах Небесної сотні

Пов`язані новини