Євген Мєфьодов — громадянин Росії, підозрюваний у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі. Йому інкримінують 294 статтю ККУ — участь у масових заворушеннях, що призвела до загибелі 6 людей (тих, які померли від вогнепальних поранень — Громадське)

Громадяни РФ Антор Раєвський (третій зліва) та Євгеній Мєфьодов (другий праворуч у камуфляжі) крокують під російськими прапорами в Одесі. Травень 2014 року. Фото: http://dumskaya.net/

Зранку 8 червня поліція заблокувала будівлю Малиновського райсуду Одеси — тут Мєфьодову обирають запобіжний захід за учорашнє адмінпорушення — нецензурну лайку в суді. І попри те, що такого характеру засідання повинні бути відкритими — журналістів всередину не пускають. 

Євгеній Мєфьодов, громадянин РФ, підозрюваний у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі

Цьому передувало 5-годинне блокування зали іншого суду — апеляційного. Так представники Правого Сектору і одеської самооборони напередодні протестували проти рішення суду про зміну запобіжного заходу Мєфьодову на домашній арешт. 

Від затримання Євгенія Мєфьодова під будинком профспілок минуло 2 роки. Увесь цей час він перебував у СІЗО.

Та 27 травня Малиновський районний суд раптом вирішв змінити запобіжний захід підозрюваному на домашній арешт. Пізніше обласна прокуратура порушить кримінальну справу за фактом винесення суддями завідомо неправомірного рішення (ч.1 ст. 375 УК Украини).

Однак, за даними слідства, 26 травня — за день до суду за допомогою месенджера «Viber», Мєфьодов надіслав свідку у справі повідомлення з погрозами вбивства:

«Хохол, я тобі обіцяв, що завалю, а ти мені не вірив. Завтра мені змінять запобіжний захід і я вийду на свободу, чекай в гості», — процитувала надіслане повідомлення прес-служба суду.

Органи досудового слідства, повідомлення кваліфікували як погрозу вбивством з мотивів національної нетерпимості.

Тож, Київський районний суд Одеси на засіданні 29 травня знову узяв під варту Мєфьодова.

7 червня в Апеляційному суді Одеси розглядалась апеляція адвокатів на це рішення — тримання під вартою за повідомлення з погрозами. Вирішили все ж відпустити під домашній арешт. Щойно судді проголосили вердикт — представники Правого Сектору і одеської самооборонии заблокували залу суду. 

Блокада тривала до 9 вечора, аж доки хтось не повідомив поліцію про нецензурну лайку підозрюваного. Поліцейські, виписавши протокол, забрали Євгенія Мєфьодова до ізолятора тимчасового устримання. 

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. В центрі міста загинули декілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле, у табір проросійських громадян. У Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. Того дня постраждали понад 200 людей, 48 – загинули. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були навмисне сплановані.

Поділитись: