У Донецькому міському суді Ростовської області РФ триває допит Надії Савченко. Як повідомляє Громадське, суд задовольнив клопотання щодо виклику в якості свідка слідчого з особливого важливих справ СК РФ Маньшина.

Про це на минулому засіданні суду клопотали адвокати, бо вважають, що він один із перших взявся за цю справу. Захисники стверджували під час попереднього засідання, що він сфальсифікував матеріали справи, а також був присутній під час допиту одного зі свідків, що, зі слів адвокатів, незаконно.

Крім того, авдокати у понеділок оголосили, що володіють телефонними переговорами між Маньшиним та радником Плотницького Коломійцем.

На засіданні Савченко пред'явила суду зроблені нею розрахунки і макет, який демонструє, що з вишки неможливо коригувати вогонь, як стверджує версія обвинувачення. Cуд вирішив залучити письмов замітки Савченко до матеріалів справи.

/ фото Марка Фейгіна

«Те, що суд погодився викликати в якості свідка захисту слідчого Дмітрія Маньшина – це сенсація. Та навіть те, що погодились прокурори – це теж сенсація. Таке було лише раз чи два за весь час. Я думаю, що всі вже зрозуміли, що і Маньшин підставив суд. Він халтурив. Виправляти його помилки доведеться суду», – заявив адвокат Надії Савченко Ілля Новіков.

Після цього Савченко продовжила надавати свої свідчення про обставини 17 червня 2014 року:

«Я ніколи не могла наводити вогонь на беззбройних людей. Я солдат, а не вбивця. Прокурори кажуть, я стріляла в людей. Так, в озброєних людей, захищаючи свою Батьківщину».

Нагадаємо, на попередньому засіданні Надія Савченко впізнала в одному зі своїх викрадачів Павла Карпова, помічника Владислава Суркова. На початку засідання Савченко заявила про порушення її прав та утиски української мови в судовому процесі.

Поділитись: