Українська влада повинна забезпечити міжнародну гласність суду над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом, якого незаконно утримують у слідчому ізоляторі окупованого Криму.

Завдяки цьому процес у справі «26 лютого», головним фігурантом якої є Чийгоз, може кардинально змінитися, розповів в ефірі Громадського адвокат Ніколай Полозов.

«Гласність - це головне, що зараз повинна зробити Україна. Україна повинна прийняти для себе рішення про направлення до Криму українських журналістів, висвітлення цих процесів західними журналістами», — стверджує Полозов.

Також захисник наголосив, що Чийгоза не привозять на судове засідання, а допитують у слідчому ізоляторі через відеозв’язок. «Це перший прецедент у російському судочинстві, коли підсудний не знаходиться в залі суду першої інстанції, а знаходиться в слідчому ізоляторі, і дає свідчення через відеозв'язок», — сказав адвокат.

За словами Полозова, адвокати Чийгоза планують звертатися до міжнародних інститутів, зокрема, до Європейського суду з прав людини.

У так званій «справі 26 лютого» в органзації масових заворушень звинувачуються Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Ескендер Кантеміров, Салят Юнусов та Ескендер Емірвалієв.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг, організовний Меджлісом проти прийняття ВР анексованого півострова «сеператистських законів».

Одночасно з представниками Меджлісу на мітинг вийшли організовані партією «Российское единство» нинішнього голови Криму Сергія Аксьонова проросійськи налаштовані люди. Внаслідок давки під стінами парламенту Криму тоді загинули дві людини.

У липні Суд анексованого Криму продовжив арешт Ахтему Чийгозу до 8 жовтня 2016 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile