Федеральний суд Німеччини підтвердив законність вироку 95-річному колишньому сержанту СС, який служив в «таборі смерті» Освенцим.

Федеральний суд Німеччини підтвердив законність вироку 95-річному колишньому сержанту СС, який служив в «таборі смерті» Освенцим.

Про це повідомляє ВВС.

Оскар Гренінг, відомий як «бухгалтер Освенцима», був засуджений до чотирьох років ув'язнення в липні 2015 року. Його визнали винним у причетності до вбивства близько 300 тисяч євреїв з концтабору.

Разом з тим, доказів його причетності до якогось конкретного вбивства немає.

В обов'язки Гренінга входив перерахунок грошей, конфіскованих у в'язнів табору, тому він і отримав прізвисько «бухгалтер».

На судовому засіданні у квітні Оскар Гренінг заявив, що готовий визнати моральну, але не юридичну провину за вбивства.

«Немає сумнівів в тому, що я морально причетний до цих злочинів. Я вибачаюсь», — сказав він.

Гренінг підтвердив, що з моменту своєї появи в концтаборі в 1942 році знав про вбивства в'язнів у газових камерах.

Справа Гренінга була відкрита ще в 1985 році, але тоді прокуратура не знайшла достатньо доказів його безпосередньої причетності до вбивств.

Прийняте судове рішення створює важливий прецедент щодо притягнення до відповідальності тих, хто служив в таборах смерті.

Гренінг раніше публічно обговорював свою роботу в концтаборі. Він заявляв, що таким чином він хотів змусити замовкнути тих, хто заперечує Голокост.

Більше мільйона людей, переважно європейських євреїв, загинули в 1940-1945 роках в нацистському концентраційному таборі Аушвіц-Біркенау, що розташовувався біля польського міста Освенцім, за 60 км від Кракова.

Поділитись: