Життя

Суд оголосив вирок ГРУшникам Алєксандрову та Єрофєєву (ОНЛАЙН)

Життя/Суд оголосив вирок ГРУшникам Алєксандрову та Єрофєєву (ОНЛАЙН)
Зберегти
Вигляд

Голосіївський районний суд оголосив вирок російським спецпризначенцям Алєксандру Алєксандрову та Євгенію Єрофєєву. Їх засудили до 14 років позбавлення волі у вигляді тримання під вартою та конфіскцацією усього майна.

Як відомо, прокуратура вимагала для них 15 років в'язниці.

Алєксандрова та Єрофєєва засудили до 14 років в’язниці https://t.co/bGMGAPTgSy pic.twitter.com/mFPN0J6DB9

— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 18 квітня 2016 р.

16:00 Суд визнав Алєксандрова і Єрофєєва винними у тероризмі, а також у веденні агресивної війни проти України.

«Алєксандров та Єрофєєв визнаються винними у сприянні діяльності терористичної організації та здійсненні терористичного акту», — заявила суддя.

Також їх звинуватили у незаконному перетині українського кордону і контрабанді зброєю.

Російських спецпризначенців звинуватили також у незаконному перетині українскього кордону і контрабанді збрєю

— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 18 квітня 2016 р.

15:50 Колегія суддів не погоджується зі свідченнями адвокатів з приводу того, що Алєксандров і Єрофєєв не є військовослужбовцями РФ.

Також суд не приймає ряд доказів захисту — документи про службу обвинувачених у так званій «народній міліції ЛНР» і свідчення російського судмедексперта Фокіна, який дав свій висновок про причини смерті Пугачова.

14:30 Суд почав оголошувати вирок російським спецпризначенцям.

«Єрофєєв та Алєксандров, будучи військовослужбовцями ГРУ РФ, вчинили дії, спрямовані на ведення агресивної війни на території України. Обвинувачені за попередньою змовою виконували протиправні дії», — заявив суддя.

За словами Дідика, зібрані прокурорами докази є достатніми для визнання Алєксандрова та Єрофєєва обвинуваченими.

/фото Ірини Ромалійської

Також суд визнав Єрофєєва й Алєксандрова діючими військовослужбовцями Збройних сил РФ на момент їхнього затримання в зоні АТО.

Оголошуються свідчення потерпілих Сіроша, Гаркуші та Ольхович-Новосадюка. Слідом суддя Бойко читає свідчення медиків Куца і Бондаренко, які надавали допомогу пораненим підсудним в госпіталі.

Суддя оголошує результати експертизи огляду телефону Алєксандрова. Як відомо, саме в цьому телефоні знайшли фото і відео, які підтверджують їх військову діяльність на Донбасі.

Після цього почали оголошувати протоколи огляду місця боєзіткнення, а також зачитали результати судмедекспертизи вбитого бійця 92-ї ОМБр Вадима Пугачова.

Слід зазначити, що суд вирішив не вилучати з матеріалів справи відео з допитом ГРУшників. Раніше відповідне клопотання подавали адвокати.

«Суд не погоджується з доводами сторони захисту щодо вилучення протоколу огляду відео зі свідченнями Алєксандрова та Єрофєєва», — заявив суддя.

14:15 Сестра Надії Савченко Віра повідомила, що адвокати Савченко будуть просити захисників ГРУшників не подавати апеляцію. За її словами, апеляція загальмує процес обміну.

На оголошення вироку ГРУшникам прийшли також мама і сестра Надії Савченко pic.twitter.com/BQUcWuPVGP

— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 18 квітня 2016 р.

14:00 З російських каналів присутні журналісти «Дождя» та «Новой газеты», нікого з федеральних російських каналі немає.

13:45 На суд прийшов і адвокат Надії Савченко Ілля Новіков.

«Прийшов послухати, можливо переговорити з адвокатами. Потрібно розуміти, чи збираються вони подавати апеляцію, тому що, якщо так, то це місяць чекати, а якщо місяць чекати, то їм привіт, а Надю доведеться витягувати якось інакше», — сказав він Громадському.

Російських ГРУшників доставлено до Голосіївсього суду pic.twitter.com/67jqs3OIEg

— Hromadske.TV (@HromadskeTV) 18 апреля 2016 г.

Також на оголошення вироку прийшли родичі загиблого внаслідок боєзіткнення бійця 92-ї ОМБр Вадима Пугачова. Його матір, Тетяна Пугачова, є потерпілою у цій справі.

У залі засідань присутня також Ірина Луценко. Як відомо, її чоловіка – голову фракції БПП Юрія Луценка – адвокати хотіли допитати як свідка у справі ГРУшників. Однак суд відмовив у цьому клопотанні.

Нагадаємо, що ГРУшник Єрофєєв не вважає злочином дії бойовиків Донбасу.

На попередньому засіданні були зачитані пояснювальні рапорти бойовиків так званої «ЛНР». Крім того, суд відмовив адвокатам російських спецпризначенців Алєксандрова і Єрофєєва щодо допиту бойовиків так званої «ЛНР» у режимі відеоконференції через програму Skype.

Раніше судді Миколі Дідику, який веде справу російських ГРУшників Єрофеєва та Алєксандрова, надали охорону. Це сталося після того, як у Голосіївському суді Києва влаштували пожежу у його кабінеті.

Пов`язані новини