Суд ООН слухає справу проти Німеччини за сприяння Ізраїлю в конфлікті в Секторі Гази

Міжнародний суд ООН у Гаазі 8 квітня розпочав попереднє слухання справи, у якій Нікарагуа стверджує, що Берлін своєю підтримкою Ізраїлю сприяє актам геноциду і порушенням міжнародного гуманітарного права у війні між Ізраїлем та ХАМАС у Секторі Гази.

Про це пише Associated Press.

Нікарагуа звернулася до Міжнародного суду ООН з вимогою винести попередні накази Німеччині негайно призупинити свою допомогу Ізраїлю. Зокрема, заборонити Німеччині постачати військовою техніку, оскільки ця допомога може бути використана в порушенні Конвенції про геноцид і міжнародного права.

Нікарагуа також хоче, щоб суд зобов'язав Німеччину відновити фінансування агентства ООН з надання допомоги в Секторі Гази на додаток до тієї допомоги, яку Берлін уже надає.

«Це дійсно жалюгідно — надавати гуманітарну допомогу, зокрема за допомогою повітряних десантів, з одного боку, та постачати зброю і військову техніку, які використовують для вбивства і знищення їх та гуманітарних працівників», — заявив суддям адвокат Нікарагуа Даніель Мюллер.

Німеччина, чиї адвокати виступлять у суді у вівторок, 9 квітня, відкидає позов та стверджує, що не порушила ні Конвенцію про геноцид, ні міжнародне гуманітарне право.

«Ми детально викладемо це в Міжнародному суді ООН», — ствердив речник Міністерства закордонних справ Німеччини Себастьян Фішер.

Своєю чергою, Ізраїль категорично заперечує, що його атаки є актом геноциду, заявляючи, що він діє з метою самозахисту. Однак Нікарагуа відкинула це, посилаючись на підтримку Ізраїлю Німеччиною.

«Дивно, але Німеччина, схоже, не в змозі відрізнити самооборону від геноциду», — сказав посол Нікарагуа в Нідерландах Карлос Хосе Аргуельо Гомес.

Більше контексту

Війна у Секторі Гази почалася з нападу палестинських бойовиків ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Ізраїль повідомляв, що бойовики вбили 1200 людей і захопили 253 заручників.

Відтоді ізраїльська армія проводить військову операцію у відповідь. За даними палестинців, у Секторі Гази загинули понад 33 000 людей, а майже все населення було вигнане з домівок.

Нещодавно, 2 квітня, семеро волонтерів із благодійної організації World Central Kitchen загинули у Секторі Гази внаслідок удару ізраїльської авіації. Ізраїльські військові заявляли, що проводять ретельне розслідування на найвищому рівні. Пізніше вони повідомили, що звільнять двох офіцерів.

Невдовзі в ООН закликали притягнути Ізраїль до відповідальності за можливі воєнні злочини та припинити постачання зброї до цієї країни.

У ніч проти 7 квітня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) вивела всі свої сухопутні підрозділи з південної частини Сектору Гази, залишивши лише одну бригаду в анклаві для гарантування безпеки коридору «Нецарім», який зі сходу на захід перетинає Сектор Гази.