Господарський суд Києва за клопотанням київського відділення Фонду державного майна розпочав розгляд справи про розірвання договору оренди будівлі Гостиного Двору з ПАТ «Укрреставрація».

«Найбільшою проблемою Гостиного Двору є те, що він знаходиться у руках компанії, яка власне його і руйнує. Ми домоглися того, що фонд Держмайна пішов на те, аби розірвати угоду», – сказав в коментарі Громадському народний депутат Ігор Луценко.

Суд переніс засідання на два тижні, аби ознайомитись із клопотаннями сторін. Наступне засідання відбудеться 11 серпня.

«Я сподіваюсь, що залучать громадськість, залучать всіх, хто захищав гостинний двір в якості третьої сторони щоб громада мала голос на цьому судовому процесі», – сказав Луценко.

Гостиний Двір збудовано на Контрактовій площі в Києві у 1809 році. Постановою Кабінету міністрів України від 15 серпня 2011 року № 1380 його виключили зі списку пам'ятників архітектури України, що перебувають під охороною держави. У 2012 році Київрада передала земельну ділянку під Гостиним Двором в оренду ПАТ «Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація» для проведення реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Це рішення обурило киян та представників руху за збереження історичної забудови міста, тому вони розпочали акції протесу.  

24 червня 2014 Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі. Земельну ділянку повернули у власність міста, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

У березні 2016 року Фонд державного майна звернувся у Господарський суд Києва з позовом про розірвання договору оренди будівлі Гостинного двору, укладеного з компанією «Укрреставрація». 

Поділитись: