Шевченківський районний суд Києва суд продовжив фігурантам протистоянь під Верховною Радою 31 серпня 2015 року Ігорю Гуменюку та Сергію Крайняку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою ще на 2 місяці, а також повернув прокуратурі на доопрацювання обвинувальний акт.  

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив адвокат Гуменюка Олександр Свиридовський.

За його словами, захист заявив про відвід двом суддям. 

«Мове йде про суддю Лідію Щебуняеву. А також про суддю Олену Мелешак. До Мелешак було багато претензій під час Майдану. Саме вона чинила тиск, щоб притягнути «Автомайданівців» до відповідальності», – сказав Свиридовський.

Адвокат вказав, що відводи суддів з боку захисту були відхилені, що викликало обурення прихильників обвинувачених.

«Після перерви, суд продовжив Гуменюку і Крайняку на 60 днів запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, а обвинувальний акт повернули прокурору», – сказав він. 

Нагадаємо, минулого року 31 серпня Верховна Рада попередньо 265 голосами схвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни в частині децентралізації влади.

Відразу після цього під парламентом почалися зіткнення між супротивниками цих змін та правоохоронцями. Під час заворушень у ряди силовиків гинули гранату, внаслідок чого 131 правоохоронців  постраждали. Троє нацгвардійців загинуло.

24 серпня  2016 року Нацполіція завершила розслідування подій біля Ради 31 серпня 2015 року. 

Поділитись: