Сятошинський райсуд Києва на засіданні у вівторок продовжив на 2 місяці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою екс-«беркутівцям» Сергію Тамтурі, Олегу Янишевському, Павлу Аброськіну,  Олександру Маринченка та Сергію Зинченку, яких звинувачують у розстрілі учасників подій на Євромайдані.

Про це повідомляє кореспондент Громадського із зали суду.

«Колегія суддів ухвалила клопотання прокурорів задовольнити: продовжити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою підозрюваних Аброськіна, Зінченка, Янішевського, Маринченка, Тамтуру», – повідомив головуючий суддя.

Клопотання про продовження міри запобіжного заходу для обвинувачених на засіданні у вівторок заявила сторона обвинувачення.

Обвинувачення вважає, що тримання під вартою необхідно, аби убезпечити від ризику переховування обвинувачуваних та їхнього ухиляння від суду. Як зазначили прокурори, екс-«беркутівці» звинувачуються в особливо тяжких злочинах, що призвели до загибелі людей, за що передбачена міра покарання аж до довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, 26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців «Беркута» – Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку «Беркут» Олега Янишевського і двох його підлеглих.

30 червня відбулося судове засідання у справі п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського, підозрюваних у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Під час розгляду суд зачитав результати балістичної експертизи куль, які були у тілах загиблих. За словами прокурора ГПУ Яніса Сімонова, з 16 випадків, які було розглянуто під час засідання у семи – кулі можуть збігатися із табельною зброєю п’ятьох підозрюваних. Водночас за словами одного із захисників екс-«беркутівців» Олександра Горошинського, за даними експертиз, «кулі могли бути відстріляні з 25 видів різної зброї».

На засіданні 21 червня прокурори оприлюднили результати експертизи, згідно з якими ідентифіковані автомати належали екс-«беркутівцям» Зінченку та Аброськіну. З яких було вбито трьох учасників Євромайдану і двох поранено.

Адвокати п’яти екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» подали заяву про злочин проти експертів, які проводили одну із балістичних експертиз у справі.

На засіданні 12 липня суд долучив до справи 5 екс-«беркутівців»результати балістичних експертиз.

Експертиза підтвердила причетність 5-х екс-«беркутівців» до вбивств на Майдані.

Поділитись: