Конституційний суд Іспанії заморозив дію резолюції парламенту Каталонії про вироблення плану дій, спрямованих на досягнення незалежності регіону до 2017 року, повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на сайт газети El Pais.

У суді пояснили, що взяли до розгляду запит іспанського уряду, який виступив проти цієї резолюції. Згідно із законодавством, при початку розгляду подібного роду документів в Конституційному суді їх дія на час зупиняється.

У даному випадку рішення про початок розгляду справи і про заморожування резолюції судом було прийнято одноголосно.

Раніше в середу повідомлялося, що прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив журналістам, що іспанський уряд звернулося до КС з вимогою заблокувати резолюцію парламенту Каталонії про вироблення плану дій, спрямованих на досягнення незалежності регіону до 2017 році. За його словами, юристи уряду зажадали від КС  «негайно призупинити дію резолюції і всіх її похідних».

9 листопада регіональний парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія прийняв план дій по досягненню незалежності.

КС Каталонії раніше відхилив позови заперечують проти голосування представників правлячої в країні Консервативної партії Іспанії, а також опозиційних Соціалістичної та Громадянської партій Каталонії.

Поділитись: