В Апеляційному суді Києва розглядалась скарга на ухвалу щодо обрання запобіжного заходу тимчасово відстороненому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову у вигляді тримання під вартою.

В Апеляційному суді Києва розглядається скарга на ухвалу щодо обрання запобіжного заходу тимчасово відстороненому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову у вигляді тримання під вартою.

7 березня, Солом'янський районний суд Києва обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою застави в сумі 100 млн грн.

У той же час Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд призначити Насірову заставу в сумі 2 млрд грн.

Громадське проводило пряму трансляцію із зали суду.

16:38 Апеляційний суд Києва залишив без змін попереднє рішення Солом'янського районного суду у справі Насірова.

Таким чином, він залишається під арештом, але й сума застави не збільшується.

16:25 Тим часом, у приміщенні Апеляційного суду.

16:03 Наразі в засіданні перерва, після якої, як очікується, суд піде до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.

15:25 У суді дали слово відстороненому від посади главі ДФС. Насіров виступав понад годину. Під час своєї промови він заявив, що відкидає всі звинувачення НАБУ та САП.

За його словами, відстрочка податкових платежів не є злочином, вона передбачена податковим законодавством та відповідними постановами уряду. Він не міг відмовити у проханні про податкову розстрочку, оскільки для неї були отримані всі необхідні документи. Також він заперечив співпрацю з Олександром Онищенком щодо розстрочення податкових боргів підприємствам депутата.

Крім того, Насіров наголосив, що не збирається залишати територію України у разі зміни запобіжного заходу.

«У декларації мене питають, чому так багато землі. Так справді, у мене є земельна ділянка на Чернігівщині. Знаєте, я все життя мріяв про яблуневий сад», – говорив Насіров під час виступу у залі суду.

12:56 Адвокат розказує про усталену практику застосування відсторонення податкових зобов’язань, тому глава ДФС нічого протизаконного не робив, а навпаки, «Насіров своїми діями приніс користь державі».

12:44 На засіданні також присутній тесть Насірова – забудовник Олександр Глімбовський, власник компанії «Альтис-Холдинг». ​

12:32 Також у залі перебувають кілька народних депутатів, зокрема представник фракції БПП Мустафа Найєм, позафракційний Юрій Дерев'янко та Олександр Кірш з «Народного фронту».

 

11:41 У свою чергу, прокурори, зокрема Роман Симків, не вважають, що доводи адвокатів Насірова можуть дати підстави для зміни запобіжного заходу. Вони також підтвердили наміри збільшити розмір застави до 2 млрд грн.

11:29 Сторона захисту намагається долучити до справи документи, які не долучили під час судового засідання першої інстанції. Адвокати вимагають скасувати рішення про арешт з альтернативою застави. 

11:15 Засідання розпочалось. У залі адвокати, прокурори та сам Насіров.

Раніше Насірова привезли до суду під охороною. Біля будівлі Апеляційного суду представники «Національного корпусу» влаштували пікет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Главі ДФС Насірову обрали запобіжний захід: як це було. 

VoxCheck #24: Про Романа Насірова.

Справа Насірова перетворилася на шоу — інтерв'ю з антикорупційним прокурором Холодницьким.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: